64. Teresa Panasiuk - Pejzaż 15/2008, 2008

    Bronisław Kierzkowski
    - KF 44, 1976,

    Stefan Gierowski
    - OB. CDXCVII, 1983,

sygn. na odwrocie: TERESA PANASIUK/0,73 x 0,73/OLEJ/PEJZAŻ 15/2008/2008r

Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku oraz wydziału malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Artura Nacht-Samborskiego, gdzie w 1964 roku otrzymała dyplom. Do 1968 roku pracowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie jako asystentka Jana Wodyńskiego. Wystawiała m. in. w Galerii Sztuki Współczesnej w Warszawie, Galerii BWA w Płocku, Galerii Zapiecek w Warszawie, Państwowej Galerii Sztuki w Łodzi, Galerii Krytyków „Pokaz” w Warszawie, Galerii „Kordegarda” w Warszawie, Muzeum A. J. Iwaszkiewiczów w Stawisku, Muzeum – Zamek w Janowcu, Galerii Ostrołęka”, Galerii C” w Ciechanowie. Brała także udział w wielu wystawach zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą (m. in. Casablanka, Frankfurt, Helsinki, Hamburg, Rabat, Sztokholm, Bispegarden). Na malarstwo Panasiuk decydujący wpływ miał jej mistrz Artur Nacht-Samborski. Pomimo, że z czasem jej twórczość zaczęła zmierzać w kierunku syntezy najważniejszym elementem pozostał kolor co doskonale widać w prezentowanej pracy.

Nr katalogowy: 64

Teresa Panasiuk (1938)
Pejzaż 15/2008, 2008

olej, płótno / 81 x 72.5 cm

Cena wywoławcza:
5 000 zł
1 208 EUR
1 283 USD

Estymacja:
7 000 - 10 000 zł
1 691 - 2 416 EUR
1 795 - 2 565 USD