33. Monika Czuba-Dobień - Cisza, 2014

    Sławomir Wojtkiewicz
    - Kwadrat, 2015,

    Andrzej Folfas
    - Akt, 2014,

Monika Czuba-Dobień tworzy przede wszystkim pejzaże o silnym napięciu emocjonalnym. To ekspresyjne kompozycje, opracowywane w silnym kontraście motywu i koloru. Autorka kreuje niepokojące klimaty, po to aby oddać stany emocjonalne. Trudno obojętnie potraktować jej kompozycje. Nie są to na pewno ładne widoczki, a raczej pełne napięcia odwołania do ludzkiej psychiki.

(ur. 1968 r. ) jest absolwentką Studium Plastycznego Collage w Warszawie, gdzie ukończyła specjalizację projektowanie i dekoracja wnętrz. Studiowała malarstwo i rysunek w pracowni prof. I. Rudnickiej. Ma na koncie wystawę indywidualną w Ośrodku Kultury w Zalesiu Górnym (2010). Brała udział w kilku projektach plastycznych i wystawach zbiorowych w Galeria Pi i Domu Muzyki w Kątach.

Nr katalogowy: 33

Monika Czuba-Dobień (1968)
Cisza, 2014

akryl, płótno / 92 x 65 cm
sygn. na odwrocie: CISZA / Monika Czuba-Dobień / 2014

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

3 000 zł
720 EUR
811 USD