53. Bartosz Michał Hoppe-Sadowski - Ready to Victory, 2014

    Marta Antoniak
    - z cyklu Holiday, 2012,

    Wojciech Kubiak
    - bez tytułu z cyklu Trawestacje, 2015,

opisany na odwrocie: BARTOSZ MICHAŁ HOPPE-SADOWSKI READY TO VICTORY 2014 105/125 Abstrakcyjność pejzaży Bartosza Michała Hoppe-Sadowskiego jest niekwestionowana. Patrząc jednak na jego obrazy intuicyjnie wie się, że inspiracją jest natura lub miejski krajobraz. Taki sam nieopowiedziany flirt z otaczającą rzeczywistością prowadził Tadeusz Dominik, raz przybliżając się, a raz oddalając zupełnie od konkretu. W przypadku Hoppe-Sadowskiego doczynienia mamy z zupełnie innym zbiorem środków formalnych. Autor chętnie operuje kreską, tworzy delikatne struktury, jakby wyklejone z patyczków, maluje „suchym pędzlem”, co sprawia wrażenie bardzo rysunkowego traktowania motywu. Jego kompozycje są gęste, zarówno od nawarstwiających się elementów, jak i od gry kontrastowymi zestrojeniami barwnymi. Kompozycje Hoppe-Sadowskiego to obrazy zdecydowane, hierarchiczne i dekoracyjne. Bardzo konsekwentne stylistycznie, a jednak różnorodne.

(ur. 1985 r.) jest absolwentem wrocławskiej ASP, gdzie studiował w pracowniach: N. W. Kuczmy, J. Jaroszewskiego, J. Merkla.

Nr katalogowy: 53

Bartosz Michał Hoppe-Sadowski (1985)
Ready to Victory, 2014

olej, płótno / 105x125 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR