2. Małgorzata Karp-Soja - Krąg z Cyklu Lalakoteka, 2015

    Angelika Milaniuk
    - Spacer z chmurką, 2014,

    Łukasz Kocjan
    - Zanurzenie, 2013,

Malarstwo Małgorzaty Karp-Soi przenosi nas w minioną epokę babcinych koronek, wachlarzy i automobili. To świat bliski sercu każdej kobiety, w którym suknie były zawsze balowe, a mężczyźni nieodmiennie szarmanccy. Obrazy Małgorzaty Karp-Soi wymagają wnikliwej lektury, gdyż wypełniają je rekwizyty i wiele drobnych przedmiotów budujących znaczenie. Ich graficzna, uproszczona forma odrealnia całość, dzięki czemu bajkowy świat staje się nam bliski i jest zrozumiały. Jest też podszyty odrobiną erotyzmu, pachnie perfumami i ma smak zakazanego owocu, rodem z francuskich kabaretów.

(ur. 1967 r.) ukończyła krakowską ASP na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki, uzyskując dyplom u prof. M. Ostaszewskiej w 1992 r. Malarstwo studiowała w pracowni prof. St. Wiśniewskiego, a rysunek w pracowni prof. A. Rzepki. Trzykrotne przebywała na stypendium we Włoszech (1991-1993). jest także autorką ponad 40 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jest autorką ponad 40 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Przezentowała prace na ponad 70 wystawach zbiorowych. Jest laureatką wielu nagród, z których ostatnio otrzymała President Award na VII Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji (2009), Medal Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z okazji 100-lecia ZPAP (2011) oraz wyróżnienie na V Międzynarodowym Binnale Sztuki Współczesnej Future and Reality w Pekinie (2012).

Nr katalogowy: 2

Małgorzata Karp-Soja (1967)
Krąg z Cyklu Lalakoteka, 2015

olej, płótno / 50 x 85 cm
sygn. l.d.: „Krąg" z cyklu „LALKOTEKA" / M. Karp-Soja / 2015

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 500 zł
360 EUR