54. Wojciech Kubiak - bez tytułu z cyklu Trawestacje, 2015

    Bartosz Michał Hoppe-Sadowski
    - Ready to Victory, 2014,

    Andrzej Kasprzak
    - First love, 2007-2011,

opisany na odwrocie: WOJCIECH KUBIAK bez tytułu z cyklu TRAWESTACJE olej na płótnie 135x135 cm 2015 r. Najnowszy, abstrakcyjny cykl prac Wojtka Kubiaka jest bardzo odmienny od realistycznej twórczości, jaką proponował wcześniej, a która inspirowana była fenomenem muzeów, czy zaczerpnięta z filmowych kadrów. Obecnie Kubiak sięgnął po zimne media, a całą niedoskonałość elektronicznego obrazu oraz naszą ułomność postrzegania ekranowej prezentacji przełożył na malarstwo. Jego obrazy rejestrują nazbyt kontrastowe kolory, fragmenty z nadmiernie powiększonych zdjęć, rozpikselowane krawędzie obiektów w grach komputerowych i drgania ekranu. Znaczący format tych prac i intensywne barwy czynią z nich intrygujące i dekoracyjne płótna, nie pozbawione krytycznego wydźwięku.

(ur. 1979 r.) i (ur. 1978) są laureatami Grand Prix 38. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2007. Lidia Krawczyk jest absolwentką Instytutu Sztuk Audiowizualnych oraz Podyplomowych Studiów Gender na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zajmuje się krytyką feministyczną. Jest współredaktorką internetowego czasopisma naukowego „uniGENDER". Wojtek Kubiak jest absolwentem Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Od 2003 r. pracuje jako asystent na macierzystej uczelni. W 2004 r. roku otrzymał Grand Prix Triennale Młodego Malarstwa im. Mariana Michalika w Częstochowie. Był nominowany do konkursu im. Eugeniusza Gepperta i nagrody „Arteonu". Laureat Stypendium Ministra Kultury (1999, 2003/2004), Stypendium Grazelli (2007) oraz Stypendium Młoda Polska (2008).

Nr katalogowy: 54

Wojciech Kubiak (1979)
bez tytułu z cyklu Trawestacje, 2015

olej, płótno / 135x135 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR