1. Angelika Milaniuk - Spacer z chmurką, 2014

    Małgorzata Karp-Soja
    - Krąg z Cyklu Lalakoteka, 2015,

sygn. "AM-M", opisany na odwrocie: "Spacer z chmurką", akryl i olej na płótnie, 60x120 cm, 2014r Angelika Milaniuk-Mitruk Malarstwo Angeliki Milaniuk generuje oniryczną atmosferę mitu. Delikatne, ciepłe barwy i szerokie przestrzenie pejzażu są tłem dla bawiących się bohaterów. Zarówno wygląd przyrody, i jak i ludzi, podlega tu modyfikacjom i uproszczeniom. Ta ilustracyjność przedstawień pozwala nam poczuć się bardzo bezpiecznie w towarzystwie obrazów artystki. Chłoniemy ich delikatność, jednocześnie domyślając się, że zawarte w pracach historie są bardziej skomplikowane niż na pierwszy rzut oka. Nie zakłóca to jednak przyjemności w obcowaniu z malarstwem Ageliki Milaniuk, a nawet przeciwnie, przydaje mu pociągającej tajemniczości.

(ur. 1984 r.) w 2008 r. ukończone studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa zrealizowała pod kierunkiem adi. K. Bartnika. Finalistka konkursu Obraz Roku Art&Business (2006). Otrzymała stypendium artystyczne w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechninia kultury (2014); I Nagrodę Rektora za najlepszy dyplom na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie (2008); wyróżnienie dziekańskie w konkursie Autograf, Lublin (2008); Wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie studenckim Autoportret, Stalowa Wola (2006). Autorka wystaw indywidualnych: I love You…, Galeria Biała, Lublin (2009); Déja vu, Galeria Es, Międzyrzec Podlaski (2008); Déja vu, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2008); Między nami, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2007). Uczestniczka wystaw zbiorowych: 8 Biennale Miniatury, Częstochowa (2014); Triennale Malarstwa Animals, Chorzów (2014); Międzynarodowe Biennale Pasteli, Nowy Sącz (2013); Koniec człowieka, II Piotrkowskie Biennale Sztuki, Piotrków Trybunalski (2013); Autograf, Lublin (2008); Transgresja wyobraźni, Galeria Biała, Lublin (2007); Survival, Wrocław (2007).

Nr katalogowy: 1

Angelika Milaniuk (1984)
Spacer z chmurką, 2014

akryl, olej, płótno / 60x120 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 700 zł
408 EUR
460 USD