22. Grzegorz L. Piotrowski - Akt, 2014

    Sławomir Toman
    - bez tytułu, 2014,

    Michał Minor
    - Zmasowany atak społecznościowy, 2013,

  sygn. l.d.: PIOTROWSKI, opisany na odwrocie: GRZEGORZ L. PIOTROWSKI 2015 ZIMOWA Malarstwo Grzegorza L. Piotrowskiego od lat skoncentrowane jest wokół dwóch tematów: kobiecego aktu i rodzimego pejzażu. W obu przypadkach jego znakiem rozpoznawczym jest wyrazisty kontur, znaczne uproszczenie formy, wąska gama kolorystyczna, duże kontrasty i deformacje. W oparciu o te elementy, artysta zbudował własny, na pierwszy rzut oka rozpoznawalny język, którym posługuje się nie tylko tworząc obrazy, ale także ceramikę. Akty Piotrowskiego pozostawiają ogromne pole dla wyobraźni. Nie ma w nich nic przesadnie dosłownego czy dosadnego, choć niewątpliwe są mocne, czy nawet nieco perwersyjne. Wszak w erotyce najbardziej porusza nas nie to co widzimy, a to co możemy sobie dopowiedzieć.

(ur. 1976 r.) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w pracownia prof. Piotra C. Kowalskiego zrealizował na Wydziale Malarstwa w 2004 r. uzyskując wyróżnienie. Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Gorzowa (2000, 2001, 2002). Autor wystaw indywidualnych: Galeria Dialog, Kostrzyn n/O (2000); Galeria Azyl Art, Gorzów Wlkp. (2000); Galeria Na Polskiej, Poznań (2001); Muzeum Spichlerz, Gorzów Wlkp. (2002); Galeria Dialog, Kostrzyn n/O (2003), Galeria Farbiarnia na Pięknej, Warszawa (2006, 2009); Galeria Krakauer Haus, Norymberga, Niemcy (2007).

Nr katalogowy: 22

Grzegorz L. Piotrowski
Akt, 2014

olej, płótno / 90x80 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 500 zł
360 EUR