32. Sławomir Wojtkiewicz - Kwadrat, 2015

    Edyta Hul
    - Zwierzę, 2014,

    Monika Czuba-Dobień
    - Cisza, 2014,

  sygn. p.d.: Sławomir Wojtkiewicz 2015 Sławomir Wojtkiewicz jest wytrawnym abstrakcjonistą, który choć interesuje się twórczością nie-gometryczną, to jednak zdecydowanie „pilnuje” rygorów kompozycyjnych swoich prac. Cechuje je ograniczona gama barw, często są to zestawienia monochromatyczne, równie często kreacje stworzone w oparciu o dwa kontrastujące ze sobą kolory. Kontrast jest przez Wojtkiewicza wykorzystywany także w innym sensie. Artysta w bardzo ciekawy sposób zestawia ze sobą szeroko rozlane płaszczyzny z elementami drobnymi, niemal biżuteryjnie inkrustującymi powierzchnię przedstawienia. Nadaje to im ogromną lekkość i finezję. Nie można tym kompozycjom odmówić także dekoracyjności.

(ur. 1979 r.) w 1999-2004 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Zawodowo zajmuje się architekturą, ma na koncie liczne nagrody i publikacje z tej dziedziny. Uczestnik wystaw zbiorowych: Stowarzyszenie ArsPolis (2013); Politechnika Białostocka (2011); Dom Kultur, Białowieża (2008); Wydział Architektury PB (2006); Festiwal Sztuki i Nauki, Białystok (2003).

Nr katalogowy: 32

Sławomir Wojtkiewicz (1979)
Kwadrat, 2015

akryl, płótno / 100x70 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 700 zł
408 EUR
460 USD