45. Anna Zalewska - Ściana Ciszy, 2015

    Urszula Wilk
    - 1 z serii Kolorowe szkice, 2014,

    Sylwester Stabryła
    - Liczenie Ptako´w, 2014,

sygn. l.d. Zalewska Obrazy Anny Zalewskiej odzwierciedlają szeroki zakres inspiracji artystki. Znajdziemy tu odwołania do pop-artu, streetartu, ilustracji i realizmu magicznego. Choć tematyka tych prac jest bardzo różna, jej malarstwo ma wiele cech wspólnych. Należą do nich przede wszystkim czyste barwy, wyrazisty kontur, jasno sprecyzowany temat i pewna płaskość budowania przedstawień. Do tego dodać należy sporą dozę nie przesadzonego humoru i pewne upodobanie do zwierzęcych wizerunków. Całość tworzy bardzo dekoracyjne propozycje, silne znaki w przestrzeni, które mocno zapadają w pamięć.

Urodzona w 1985 roku. Od początku fascynowała ją szeroko pojęta sztuka. Aby rozwijać swoje zainteresowania podjęła naukę w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, ale tak naprawdę świadomie i z pełnym zaangażowaniem malarstwo pojawiło się w jej życiu podczas studiów inżynierskich. Dzięki ciągłemu poszukiwaniu nowych inspiracji, nabrało wyrazistości, zdecydowania w poszukiwaniu doskonałej formy oraz pewnego rodzaju szorstkości. Wypracowana umiejętność łączenia dwóch, pozornie bardzo odległych płaszczyzn, zaowocowała oryginalnym i mocno wyróżniającym się efektem artystycznym. Sam proces tworzenia kolejnych prac ulega nieustannym przekształceniom. Uciekając od rutyny i powtarzalności stara się z każdą nową pracą udoskonalać warsztat, szukać nowych technik i rozwiązań malarskich, a także eksperymentować z kolorystyką. Mnogość tematów spaja w całość charakterystyczny styl: silna geometryzacja, wyraźne barwy, ostry kontur i jasno sprecyzowany temat. Każdy obraz zamknięty jest na unikalnej płaszczyźnie, ukierunkowanej przeważnie na jedną emocję, która pozwala stworzyć go tak, aby żył.

Artystka ma za sobą szereg wystaw w tym wystawę zbiorową „Sztuka Teraz“ w Muzeum Narodowym w Krakowie 2018;Wystawa zbiorową ARTEHOS 2017 w Barcelonie w Hiszpani w 2017.

Nr katalogowy: 45

Anna Zalewska (1985)
Ściana Ciszy, 2015

akryl, płótno / 120x80 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

2 600 zł
624 EUR
703 USD