60. Paulina Penc - When I first saw you I was deep in clear blue water, 2014

    Kamila Gruszecka
    - Przenikanie, 2014,

    Anna Zalewska
    - Portret gronowy, 2014,

opisany na odwrocie: Paulina Penc 2014 When I first saw you I was deep in clear blue water

Paulina Penc (ur. 1980 r.) w latach 2004-2009 studiowała na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na ASP w Warszawie. W latach 2009-2011 studiowała na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii tej samej Akademii. W 2011 r., w Pracowni Przestrzeni Malarskiej prowadzonej przez prof. L. Tarasewicza, za cykl prac malarskich zatytułowanych Homofemia otrzymała wyróżnienie rektorskie. W tej samej pracowni obroniła dyplom magisterski na ocenę celującą w 2013 r.. Aneks do dyplomu wykonała w Pracowni Narracji Fotograficznej pod kierunkiem dr hab. P. Jarnuszkiewicza. W 2012 r. wystawiła performance, w Performance Space w Londynie pod okiem Mirosława Bałki. Również w Performance Space pokazany został jej videoart Sparkline. W 2012 r. na IV Kongresie Kobiet wystawiła obrazy z cyklu Homofemia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, współtworząc Ruch Hollaback. Wzięła udział w zbiorowej wystawie zatytułowanej Sztandary w Płockiej Galerii Sztuki (2012). W 2014 r. zaprezentowała wystawę indywidualną Indywiduacja w Galeria Abakus SCEK w Warszawie.

Nr katalogowy: 60

Paulina Penc (1980)
When I first saw you I was deep in clear blue water, 2014

akryl, płótno / 89x57 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
241 EUR
297 USD

1 000 zł
241 EUR
297 USD

8 Aukcja Supermłoda