7. Andrzej Domżalski - Para, 2012

    Viola Tycz
    - Dla Francisa Bacona III, 2013,

    Andrzej Folfas
    - Akt, 2002,

sygn. p.d.: ANDRZEJ DOMŻALSKI, opisany na odwrocie Ciało, nie koniecznie piękne, i nie koniecznie młode. Najchętniej obfite, z jednej strony potraktowane przychylnie, choć bez idealizacji, a z drugiej biologicznie mięsne. Tak należałoby określić tematykę, którą porusza w swojej twórczości Andrzej Domżalski. Artysta wypracował własny sposób obrazowania i język. W technikach malarskich stosuje chwyty często przynależne rysunkowi. Operuje w bardzo ciekawy sposób przenikającym się konturem i plamą barwną. Ożywia te wyobrażenia bielą, kładzioną w światłach, która uwypukla wizerunki i nadaje im  delikatności i finezji.

(ur. 1945 r.) w 1971 r. ukończył PWSSP w Gdańsku, uzyskując dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. J. Żuławskiego. W latach 1975-1985 współpracował z Telewizją Polską jako grafik i scenograf. W latach 1985-1996 mieszkał i tworzył w Nowym Jorku, m. in. brał udział przy tworzeniu pierwszego polskiego programu telewizyjnego w Nowym Jorku p.n. Polish Television Network. Pracował również jako grafik z wydawnictwami nowojorskimi, a także m.in. z Ehrenrantz and Eckstut Architect Company (1987-1996). W latach 1996-2004 pracował w Warszawie przy projektach i realizacjach architektonicznych. W 2004-2008 ponownie w Stanach Zjednoczonych (Los Angeles), gdzie stowarzyszył się z grupą artystów amerykańskich Venice Beach oraz współpracował z galeriami i wydawnictwami.

Nr katalogowy: 7

Andrzej Domżalski (1945)
Para, 2012

akryl, płótno / 100x90 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

1 500 zł
362 EUR
446 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej