38. Michał Jędrczak - Sandra, 2005

    Tadeusz Świniarski
    - Akt, 2007,

    Joanna Pawlik
    - bez tytułu, 2004,

sygn. l.d.: MJ 05, opisany na odwrocie: MICHAŁ JĘDRCZAK 2005, SANDRA Większość z prac Michała Jędrczaka ma tylko delikatne aluzje do figuracji. Z „Sandrą” jest inaczej. Mamy tu do czynienia z kobiecym aktem o wyrazistym geście i znaczącej ekspresji. Nie bez znaczenia jest też kolorystyka pracy, gdzie zieleń sygnalizacyjnych chorągiewek bardzo sugestywnie dynamizuje kompozycję. Całość traktuje o miejscu człowieka we współczesnym świecie i jego uwikłaniu w codzienność. Charakterystyczna dla autora kompozycja wzdłuż osi symetrii, skontrastowana z agresywnym układem figury ludzkiej pokazuje symbolicznie, iż o życiu człowieka decydują konieczność i przypadek.

(ur. 1955 r.) studiowała na warszawskiej ASP w latach 1974–79, doktorat uzyskał 2005 r. Obecnie wykłada na macierzystej uczelni. Autor 8 wystaw indywidualnych, uczestnik ponad 20 ekspozycji zbiorowych. Zajmuje się także projektowanie grafiki użytkowej.

Nr katalogowy: 38

Michał Jędrczak (1955)
Sandra, 2005

olej płótno / 100x150 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej