47. Sylwester Stabryła - Na walizkach, 2014

    Robert Jaworski
    - Praczka, 2012,

    Monika Dętkoś
    - Sarti beach, 2014,

opisany na odwrocie: SYLWESTER STABRYŁA "Na walizkach" 100x80 cm olej na płótnie 2014 Lekko tylko zarysowane tło i ona na pierwszym planie, schylająca się po walizkę. Opisana w całości kolorem, o bardzo subtelnych niuansach. Sprawia wrażenie bardziej antycznego fresku niż współczesnego, olejnego malarstwa, mimo nowoczesnego stroju i rysów twarzy. Autorem tego wizerunku jest Sylwester Stabryła. Nie próbuje ukrywać malarskiej materii. Swobodne spływy farby tworzą kompozycję, w takim samym stopniu, jak delikatne kontury. Całość wyrazu pracy zawiera się w modelunku. To on określa ten niezwykły, nieco rzeźbiarski charakter bryły. Sama scena nie przedstawia niczego szczególnego. Nie ma co dorabiać do niej ideologii. Ot, podpatrzony fragment codzienności. Świetna anatomia, doskonale uchwycony gest, pięknie układający się materiał. Wrażenie jest jednak niezaprzeczalne, a jego kwintesencję stanowi kolor.

(ur. 1975 r.) studiował w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej. Dyplom uzyskała w 2002 r. w pracowni prof. A. Gieragi. Aneks z grafiki zrealizował w pracowni prof. K. Wyznera. Autor wystaw indywidualnych w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków (2012) i Galerii Sanockiej BWA, Sanok (2011). Otrzymał Grand Prix konkursu Materia Medicinalis, Materia Artificialis, Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (2011). Uczestniczył w Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012); Międzynarodowym Biennale Miniatury, GOPK Gaude Mater, Częstochowa (2012); Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat Srebrny Czworokąt, Galeria BWA, Przemyśl (2012); wystawie międzynarodowej 30x30, Galeria Miejska, Reinheim, Niemcy (2012); IV Ogólnopolskim Konkursie im. Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Częstochowa (2010).

Nr katalogowy: 47

Sylwester Stabryła (1975)
Na walizkach, 2014

olej, pło´tno / 100x80 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

2 600 zł
627 EUR
772 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej