1. Katarzyna Zawierucha - Neon 1 - z cyklu Neony, 2014

    Stanisław Kortyka
    - Trwanie, 2014,

opisany na odwrocie: Katarzyna Zawierucha "NEON 1" z cyklu NEONY 50/120 2014 Malarstwu Katarzyny Zawieruchy trudno nadać wspólny mianownik. Artystkę interesuje wiele zagadnień, które przekłada na silne, plakatowe płótna, często używając do tego jaskrawych, czasami nawet opalizujących barw. „Hopes and Dreams” – hasło uwiecznione na obrazie, z jednej strony wpisuje się, ale i trochę wyśmiewa, modę na neony, które z ulic trafiły do muzeów i hipsterskich mieszkań. Z drugiej strony sama treść napisu otwiera nieskończoną możliwość interpretacji na temat marzeń i snów, oczekiwań, pragnień. Tych które należą do autorki, i tych, do których odnoszą się widzowie. Spełnionych, niespełnionych, urealnianych i takich, które nigdy się nie ziszczą. „Neon” Katarzyny Zawieruchy oferuje nam fantastyczną dekorację, neonową przygodę bez podłączania do prądu oraz podróż w świat własnych marzeń. A to wszystko w jednym obrazie.

(ur. 1970 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. L. Misiaka w 2006 r. Autorka wystaw indywidualnych: Gdzie ja jestem, kiedy śpię?, CSW Solvay, Kraków (2007); Migrena z aurą, Alchemia, Kraków (2008); Źródło, Galeria Autorska B. Chromego, Kraków (2009). Uczestniczka kilkudziesięciu zbiorowych m.in: Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin; Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki, BWA, Ostrowiec Świętokrzyski; Salonu 100-lecia ZPAP, Bunkier Sztuki, Kraków.

Nr katalogowy: 1

Katarzyna Zawierucha (1970)
Neon 1 - z cyklu Neony, 2014

olej, płótno / 120 x 50 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

1 500 zł
362 EUR
446 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej