25. Rafał Bojdys - Wystraszony szaman, 2013

    Małgorzata Kosiec
    - Notturno, 2014,

    Igor Chołda Aqualoopa
    - Oshun - Latin Beauties, 2014,

  sygn. BOJDYS '12, opisany na odwrocie: RAFAŁ BOJDYS "WYSTRASZONY SZAMAN" 2013 R  Bohaterowie obrazów Rafała Bojdysa rozpoznawalni są na pierwszy rzut oka, gdyż autor stworzył indywidualny styl ich przedstawiania. To w większości męskie towarzystwo, o wyrazistych osobowościach, niebanalnych charakterach i łatwych do odgadnięcia zawodach. Autor prezentuje nam ich z przymrużeniem oka, nie ukrywając nadmiernej dumy i przesadnych ambicji, jakie towarzyszą niemal każdemu z nich. To, co czyni w swoim malarstwie Bojdys, można nazwać kontynuacją tworzenia, tak zwanych „typów charakterystycznych”, modnych w grafice, rysunku i fotografii XVIII-sto i XIX-sto wiecznej, z tą różnicą, że artysta prezentuje nam katalog charakterów współczesnych. Niebagatelnym walorem tych prac jest ich wyrazista kolorystyka, operująca bardzo ciekawymi zestawieniami barw.

Nr katalogowy: 25

Rafał Bojdys (1967)
Wystraszony szaman, 2013

akryl, płótno / 122 x 82 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.