15. Michał Jędrczak - Parawan, 2001

    Małgorzata Maćkowiak
    - Wypiję trzecią kawę, 2013,

    Ewa Żochowska
    - bez tytułu, 2007,

  sygn. l.d.: MJUL, opisany na odwrocie: MICHAŁ JĘDRCZAK, 2001 PARAWA Michał Jędrczak widzi dualizm świata i zmaga się z nim w swoim malarstwie. Jasna i ciemna strona naszej egzystencji znajduje odzwierciedlenie w jego obrazach. To kreacje abstrakcyjne, w których jednak znajdziemy znakowe, symboliczne elementy figuracji, odnoszące się do kondycji ludzkiej. To konsekwentne poszukiwanie źródeł istnienia przeciwstawnych sił, żywiołów, elementów dobra i zła. Artysta operuje często dużą przestrzenią plamy barwnej, niczym nie zmąconej, sugerującej ciszę. To taki element wytchnienia, przestrzeń na zastanowienie, zadawanie pytań. W warstwie kolorystycznej to zestawienia bardzo wysmakowane, dynamizowane tylko w niektórych partiach czarnym konturem. Michał Jędrczak stworzy własny malarski język, którego poznanie jest bardzo interesującym doświadczeniem.

(ur. 1955 r.) studiowała na warszawskiej ASP w latach 1974–79, doktorat uzyskał 2005 r. Obecnie wykłada na macierzystej uczelni. Autor 8 wystaw indywidualnych, uczestnik ponad 20 ekspozycji zbiorowych. Zajmuje się także projektowanie grafiki użytkowej.

Nr katalogowy: 15

Michał Jędrczak (1955)
Parawan, 2001

olej, płótno / 140 x 90 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

1 600 zł
380 EUR
482 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.