61. Hanna Krasińska-Eberhardt - W oddali, 2012

    Gossia Zielaskowska
    - Bright Side, 2014,

    Piotr Szwabe vel Pisz
    - Fight for your right part 2, 2012,

  sygn. p.d.: "hanka", opisany na odwrocie: H. KARASIŃSKA-EBERHARDT "W ODDAL" 150x100 tech. mieszana Hanna Karasińska-Eberhardt tworzy równolegle w dwóch malarskich nurtach, w każdym z nich kreując prace wybitnie dekoracyjne i efektowne. Pierwszy z nich to niemal abstrakcyjne kompozycje strukturalne, gdzie płaszczyzny matowe zderzają się z błyszczącymi, a duże przestrzenie kontrastowane są plejadami drobnych elementów. W drugim nurcie poznajemy świat bajkowych stworów Hanny Karasińskiej-Eberhardt, będących jej własnym bestiarium. W pracach abstrakcyjnych dominuje monochromatyczna kolorystyka okraszona tonami srebra, złota czy perłowej połyskliwości. W jej zoologicznym ogrodzie jest zgoła odmiennie. Tu panuje szaleństwo soczystych kolorów, czarne, wyraziste kontury i niebywała bujność barw.

(ur. 1956 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP w pracowni prof. T. Dominika. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. S. Gierowskiego w 1984 r., wraz z aneksem z ceramiki. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w latach 1984/86. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Miała kilkanaście wystaw indywidualnych.

Nr katalogowy: 61

Hanna Krasińska-Eberhardt (1956)
W oddali, 2012

technika mieszana, płótno / 100 x 150 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.