65. Iwona Ostrowska - Zawszebądź, 2014

    Jolanta Johnsson
    - Kobieta na kocyku, 2012,

    Jolanta Caban
    - Złoty akt, 2011,

  sygn. inicjałem p.d., opisany na odwrocie: IWONA OSTROWSKA OLEJ 120x60 ZAWSZEBĄDŹ 2014 R  Na portretach pokazuje kobiety, które są tajemnicze, melancholijne, zadumane, ale i czarują swoją kobiecością. Iwona Ostrowska wizerunki swoich bohaterek buduje w technice niemal monochromatycznej, kreując aurę pełną zadumy i nostalgii. Celem tych prac nie jest stworzenie indywidualnego wizerunku czy oddanie psychologii modela. Chodzi raczej o pokazanie pewnej syntezy kobiecości i opisanie konkretnych typów: młodej zdecydowanej dziewczyny, energicznej modnisi, zdystansowanej damy w średnim wieku czy kobiety po przejściach.

(ur. 1962 r.) studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. M. Wiśniewskiego. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i udział w licznych prezentacjach zbiorowych oraz festiwalach sztuki w Rzymie (Włochy), Turcja, Bruksela (Belgia), Niemcy, Gruzja, Grecja, Monastir (Tunezja). Jest uczestnikiem plenerów międzynarodowych i sympozjów twórczych.

Nr katalogowy: 65

Iwona Ostrowska (1962)
Zawszebądź, 2014

olej, płótno / 120 x 60 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.