6. Michał Warecki - Bambusy, 2014

    Robert Jaworski
    - Osocze, 2014,

    Tomasz Bielak
    - BO41113, 2013,

  sygnowany p.d.: WARECKI 2014 Michał Warecki wypracował bardzo charakterystyczny styl swoich prac, których realistyczna tematyka koncentruje się przede wszystkim wokół kobiecych przedstawień. Delikatnie prymityzowane wizerunki dam artysta buduje przede wszystkim konturem, który wypełnia jednolitą plamą barwną. Kolory te potrafią być intensywne i energetyczne, jednak zazwyczaj są bardzo delikatne, pastelowe. Wareckiemu wystarcza dosłownie kilka kresek, aby oddać bardzo wyraziście charakter postaci, ubrać je w kostium, nie poskąpić rekwizytów oraz zwierzęcego towarzystwa. To wszystko na neutralnym tle, nie mącącym pierwszoplanowego wizerunku lub w przestrzeni umownej, o konsystencji wzorzystej tkaniny.

(ur. 1970 r.) ukończył wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na ASP w Warszawie i uzyskał aneks z malarstwa w pracowni prof. D. Makowskiej. Jest autorem obrazów malowanych do filmu Macieja Ślesickiego „Trzy minuty”. Ma na koncie liczne wystawy indywidualne m.in.: Galeria Stary Rynek, Łódź (1996); Galeria Praska, Warszawa (1997); Galeria BWA, Skierniewice (1997, 1998); Wino Gratis, Euro RSCG, Warszawa (2002); Dom&Home, Warszawa (2007); Ekshibicja, Biosfeera, Warszawa (2008); Ekshibicja II, Biosfeera, Warszawa (2009); Domoteka, Warszawa (2009); X, Biosfeera, Warszawa (2010).

Nr katalogowy: 6

Michał Warecki (1970)
Bambusy, 2014

akryl, płótno / 100 x 100 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

3 000 zł
711 EUR
904 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.