21. Wiktor Korecki - Pejzaż zimowy

    Alfons Karpiński
    - Żółte róże z filiżanką,

    Jan Matejko
    - Portret Zdzisława i Bolesława Włodków jako dzieci, 1862,

  sygn. p.d.: WIKTOR KORECKI Polski malarz pejzażysta. Uczęszczał do gimnazjum w Kijowie. W Kijowie również ukończył Szkołę Rysunkową Mikołaja Muraszki. W 1921 przeniósł się do Warszawy, gdzie założył własną pracownię. Aktywnie uczestniczył w życiu artystycznym stolicy, biorąc udział m.in. w wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Po Powstaniu Warszawskim, w czasie którego spłonęła pracownia malarza, Korecki dostał się do obozu pracy przymusowej w Lipsku. Po wojnie zamieszkał pod Warszawą. Malował głównie krajobrazy, zwłaszcza zimowe. Jego obrazy znajdują się w polskich, ukraińskich i rosyjskich kolekcjach malarstwa.

Nr katalogowy: 21

Wiktor Korecki (1890 - 1980)
Pejzaż zimowy

olej, płótno / 51 x 80 cm

Cena wywoławcza:
7 000 zł
1 675 EUR
2 141 USD

Estymacja:
8 000 - 10 000 zł
1 914 - 2 393 EUR
2 447 - 3 059 USD