13. Andrzej Kasprzak - Evening, 2010

    Anna Buczkowska
    - Zapatrzeni, 2005,

    Andrzej Głuszek
    - Szósty zmysł, 2013,

sygn. ld. KASPRZAK, opisany na odwrocie: "Evening" oil, acrilic, spray paint, enamel, collage and structure gal A.Kasprzak Fecit 2011 120x90 cm

(ur. 1963 r.) studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach krakowskiej ASP. Dyplom z Medalem Rektora uzyskał w 1988 r. Stypendysta Śląsko-Dąbrowskiego Komitetu Kultury Niezależnej za debiut artystyczny (1988); Ministerstwa Kultury i Sztuki (1989, 1999); The Pollock-Krasner Foundation (1994); Międzynarodowego Centrum Grafiki Frans Masereel Center (1994, 1995, 1996, 1997). Laureat wyróżnienia Polsko-Fińskiego Konkursu Marynistycznego, Gdańsk (1987); II Nagrody Polsko-Francuskiego Konkursu na plakat Printemps Culturel du Valenciennois, Valenciennes, Francja (1988); wyróżnienia honorowego IV Światowej Wystawy Sztuki Miniaturowej, Toronto, Kanada (1989); wyróżnienia I Międzynarodowego Triennale Grafiki Małych Form, Ryga, Łotwa (1990); wyróżnienia Światowego Triennale Grafiki Małych Form, Chamalieres, Francja (1991); nagrody regulaminowej IV Międzynarodowego Triennale Grafiki, Ourense Hiszpania (1998); III Nagrody 10. Ogólnopolskiego Przegląd Grafiki Studenckiej, Kraków (1985); II Nagrody I Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1986); wyróżnienia 11. Ogólnopolskiego Przeglądu Grafiki Studenckiej, Kraków (1997); II Nagroda II Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1988); wyróżnienia Ogólnopolskiego Konkurs Malarski im. R. Pomorskiego, Katowice (1989); wyróżnienia 12. Ogólnopolski Konkurs Graficzny, Łódź (1991). Autor ok. 100 wystaw indywidualnych w czoławych polskich galeriach oraz w Niemczech, Belgii, Dani, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, USA.

Nr katalogowy: 13

Andrzej Kasprzak (1963)
Evening, 2010

olej, akryl, płótno, / 90x120 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
242 EUR

1 000 zł
242 EUR