42. Henryk Laskowski - Mgła, 2011

    Andrzej Fronczak
    - Miasto fabryczne, 2014,

    Małgorzata Karp-Soja
    - Lalki Podróżniczki, 2014,

(ur. 1951 r.) studiował w PWSSP w Poznaniu w latach 1972-1977, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni litografii prof. L. Mianowskiego oraz w pracowni malarstwa doc. J. Świtki. W latach 80. zajmował się grafiką wydawniczą, plakatem, ilustracją książkową, malarstwem. Rok 1981 zatrzymał go na przypadkowej emigracji we Francji. W Paryżu mieszkał do 1983 r. Ma na koncie udział w wielu wystawach kraju i zagranicą, w tym pokazy indywidualne m.in.: 3.Biennale Internationale de l’Image, Epinal, Francja (1975); Interdebiut’76 Międzynarodowy Przegląd Grafiki Studenckiej, Kraków (1976); Ogólnopolska Studencka Wystawa Malarstwa, Grafiki i Rzeźby, Warszawa (1977); 7. Bienal International del Deporte, Barcelona, Hiszpania (1979); Galerie Atelier 2, Paryż, Francja (1982); Muzeum Sportu, Warszawa (1990); Warszawska Dekada Sztuki (1992); Muzeum Wojska Polskiego, Warszawa (1994); Miejskie Centrum Kultury, Radom (1997); Dom Darmstadt, Płock (1998); Stara Pomarańczarnia, Warszawa (2000); Argonauci III Rzeczypospolitej, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Warszawa (2001); Warszawski Przegląd Sztuk Pięknych, DAP, Warszawa (2003); Galeria Składnica Sztuki , Warszawa (2007); Surrealiści Polscy, Galeria SD Panorama, Warszawa (2008); Widzialne, Niewidzialne, Płocka Galeria Sztuki (2009); Paris- L’Obsession – Obsesja, Paryż, Francja i Galeria SD Wilanów, Warszawa (2009); Galleria Poliedro, Trieste, Włochy (2010); Kunst aus Polen ,Stuttgart, Niemcy (2011); Galeria U, Warszawa (2011); Kobieta we wnętrzu, Galeria SD Wilanów, Warszawa (2013).

Nr katalogowy: 42

Henryk Laskowski (1951)
Mgła, 2011

akryl, olej, płótno / 112 x 82
sygn. l.d.: LASKOWSKI
na odwrocie: H.LASKOWSKI / 2011 / A / O / „MGŁA"

Cena wywoławcza:
1 000 zł
242 EUR

6 500 zł
1 571 EUR
2 139 USD