23. Jolanta Johnsson - Odbicie czerwone, 2010

    Beata Murawska
    - Miłego dnia, 2014,

    Michał Jędrczak
    - bez tytułu (z góry), 2011,

sygn. p.d. Johnsson 2010

(ur. 1955 r.) studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie u prof. H. Chrostowskiej, prof. R. Strenta, prof. J. Tchórzewskiego. Dyplom pod kierunkiem prof. R. Strenta obroniła w 1990 r. Autorka wystaw indywidualnych: Nässjö, Szwecja (1988); Sztokholm, Szwecja (1989), Warszawa (wielokrotnie od 1993, ostatnio w Galerii van Golik w 2010), Essen, Niemcy (1994), Poznań (1998), Kraków (2007). Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: Międzynarodowym Triennale Grafiki, Kraków (1991), I Międzynarodowym Biennale Grafiki, Maastricht (1992), Człowiek w obrazie, Xylon Museum, Niemcy (1997), Artystka i jej światopogląd, USA (1998).

Nr katalogowy: 23

Jolanta Johnsson (1955)
Odbicie czerwone, 2010

olej na płótnie, / 73x110 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
242 EUR

1 000 zł
242 EUR