6. Włodzimierz Łoś - Na rozstajach, 1886

    Stanisław Ignacy Witkiewicz Witkacy
    - Portret Eugeniusza Konarskiego, 1934,

    Włodzimierz Łoś
    - Popas, 1886,

Włodzimierz Łoś studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, gdzie w l. 1870-1872 uczył się pod kierunkiem W. Łuszczkiewicza. W roku 1972 opuścił Polskę i przeniósł się do Monachium gdzie początkowo studiował u O. Seitza, a następnie od 1874 w prywatnej pracowni J. Brandta. W monachijskim środowisku polskich artystów uchodził Łoś za osobowość ekstrawagancką o wielkim temperamencie. Jego twórczość nierozłącznie związana była z pejzażami Podola I Ukrainy, scena z życia wsi, epizodami myśliwskimi, końmi. Na zamówienie malował sceny batalistyczne. Ze względu na tematykę był artystą cenionym a jego prace były chętnie kupowane. Wystawiał w monachijskim Kunstvereinie, a od roku 1873 jego obrazy pojawiały się także na wystawach krajowych: w Krakowie, we Lwowie i w Warszawie.

Nr katalogowy: 6

Włodzimierz Łoś (1849 - 1888)
Na rozstajach, 1886

olej, płyta / 32 x 49 cm
sygn. i datowany l.d.: Włodzimierz Łoś/ Monachium 1886

Cena wywoławcza:
22 000 zł
5 366 EUR
7 261 USD

Estymacja:
25 000 - 30 000 zł
6 098 - 7 318 EUR
8 251 - 9 901 USD