51. Paulina Penc - Make up no 24, 2014

    Magdalena Łazar-Massier
    - bez tytułu, 2009,

    Katarzyna Piotrowicz
    - Pixels on my mind, 2010,

sygn. p.d.: Paulina Penc 2014, opisany na odwrocie: Make Up No 24, Paulina Penc 2014

Paulina Penc (ur. 1980 r.) w latach 2004-2009 studiowała na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na ASP w Warszawie. W latach 2009-2011 studiowała na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii tej samej Akademii. W 2011 r., w  Pracowni Przestrzeni Malarskiej prowadzonej przez prof. L. Tarasewicza, za cykl prac malarskich zatytułowanych Homofemia otrzymała wyróżnienie rektorskie. W tej samej pracowni obroniła dyplom magisterski na ocenę celującą w 2013 r.. Aneks do dyplomu wykonała w Pracowni Narracji Fotograficznej pod kierunkiem dr hab. P. Jarnuszkiewicza. W 2012 r. wystawiła performance, w Performance Space w Londynie pod okiem Mirosława Bałki. Również w Performance Space pokazany został jej videoart Sparkline. W 2012 r. na IV Kongresie Kobiet wystawiła obrazy z cyklu Homofemia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, współtworząc Ruch Hollaback. Wzięła udział w zbiorowej wystawie zatytułowanej Sztandary w Płockiej Galerii Sztuki (2012). W 2014 r. zaprezentowała wystawę indywidualną Indywiduacja w Galeria Abakus SCEK w Warszawie.

Nr katalogowy: 51

Paulina Penc
Make up no 24, 2014

akryl, płótno / 73x50 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

800 zł
192 EUR
265 USD