4. Andrzej Fydrych - bez tytułu, 2014

    Piotr Ambroziak
    - Voodoo Doll, 2012,

    Andrzej Folfas
    - bez tytułu, 2005,

  opisany na odwrocie: Andrzej Fydrych, 2014, tech. mieszana na płótnie, 70x100 cm

(ur. 1983 r.) ukończył w 2009 r. ASP w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom zrealizował w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej prof. A. Bartczaka, a aneks w Pracowni Malarstwa prof. W. Ledera, oraz w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. K. Wawrzyniaka. Od 2010 r. jest asystentem prof. A. Bartczaka na macierzystej uczelni. Laureat wyróżnienia Łódzka Eureka przyznawanej za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne przyznana przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe (2012); nominowany do nagrody na XIV Międzynarodowym Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrysu, Ostrów Wielkopolski (2011); II nagrody XI Międzynarodowego Biennale Grafiki CAIXANOVA, Ourense, Hiszpania (2011); III nagrody w konkursie Obrazy Sacrum, Wadowice (2008); nagrody Międzynarodowego Centrum Grafiki Artystycznej KAUS, Urbino, Włochy (2007) i nagrody Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi na XXIV konkursie im. Wł. Strzemińskiego (2007). Autor wystaw indywidualnych: Grafika, Rynek Sztuki, Łódź (2012); Malarstwo i grafika, Galeria Nowa, Łódzki Dom Kultury (2011); Malarstwo i grafika, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2011); Moje symbole uniwersum, Miejska Galeria Sztuki, Galeria Bałucka, Łódź (2010). Uczestnik m.in. XXIV Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012); VIII Triennale Grafiki Polskiej, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice (2012); Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, Kraków (2012); XIV Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrysu, Ostrów Wielkopolski (2011); XIV Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki, Galeria Willa, Łódź (2011); XI Bienal Internacional De Grabado Caixnova, Ourense, Hiszpania (2011).

Nr katalogowy: 4

Andrzej Fydrych (1983)
bez tytułu, 2014

technika mieszana, płótno / 70 x 100 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

2 500 zł
597 EUR
826 USD

X Aukcja Sztuki Najnowszej

25 marca, 2014 r. godz. 19.00