45. Paulina Karpowicz - Sen II, 2004

    Eugeniusz Minciel
    - XXX, 2010,

    Andrzej Franaszek
    - Wspomnienie z dzieciństwa, 2013,

  opisany na odwrocie: Paulina Karpowicz 04 "Sen II" olej, płótno 120x140

(ur. 1976 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem w 2001 r. uzyskała w pracowni malarstwa prof. J. Waltosia. Aneks do dyplomu zrealizowała w pracowni linorytu prof. Z. Lutomskiego. Autorka wystaw indywidualnych: Obrazy, Galeria Schody, Warszawa (2002); Noce Arkadii, Galeria Schody, Warszawa (2003); Malarstwo, Galeria Gołogórski, Kraków (2005); Naprawdę fajne obrazki, Galeria Bazar Sztuki, Sanok (2009); Zabawy dziewczęce, Galeria Pod Czarnym Kotem, Kraków (2012); Antidotum, Galeria Drugie Piętro, Strefa Sztuki, Zamość (2013); The Best Of, Galeria Pod Czarnym Kotem, Kraków (2013); Za późno, za daleko, CSW Solvay, Kraków (2014). Uczestniczyła w licznych wystawach m.in.: Na obraz i podobieństwo, Galeria Krypta u Pijarów, Kraków (2001); Sześć ciał, Pałac Sztuki TPSP, Kraków (2002); Integracje Poznań–Kraków, Trafgallery, Łagów (2002); Promocje, Galeria Sztuki, Legnica (2003); Młode malarstwo krakowskie, Miejska Galeria Sztuki Częstochow (2006); 23. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2010); Triennale Malarstwa, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010); Wystawa Filmowa, Galeria Bazar Sztuki, Sanok (2010); 24. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012); Fanaberie, Bunkier Sztuki, Kraków (2013); Damski sierpowy, Dom Norymberski, Kraków (2014). Jest prace znajdują się m.in. w zbiorach: TPSP Kraków i Zachęty Częstochowa.

Nr katalogowy: 45

Paulina Karpowicz (1976)
Sen II, 2004

olej, płótno / 120 x 140 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

2 900 zł
693 EUR
958 USD

X Aukcja Sztuki Najnowszej

25 marca, 2014 r. godz. 19.00