Piotr C. Kowalski - Dąbki I, 2001, 2008

  opisany na odwrocie: PIOTR C. KOWALSKI tyt. "DĄBKI I" FOR 82x102 cm (z ramą) tech. własna na płótnie, rok. 2001 i 2008

(ur. 1951 r.) studiował w PWSSP w Poznaniu w latach 1973-1978 na Wydziale Malarstwa. Od 1993 r. pracuje na macierzystej uczelni, obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa. Do 2010 r. profesor w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Autor bardzo wielu wystaw indywidualnych, z których najważniejsze to: Bez farby, Miejska Galeria Sztuki, Łódź (2010); Made In Łazarz, Galeria Sztuki Współczesnej Profil, Poznań (2006); Inni i Piotr C. Kowalski, Galeria Biała, Lublin (2003); Piotr C. Kowalski i inni, Galeria Miejska Arsenał, Poznań (2001); Obrazy Naturalne, Galeria r, Poznań (2000); Trzy obrazy. Współautorzy: Samochody, ptaki, ludzie, Galeria Moje Archiwum, Koszalin (2000); Obrazy, BWA, Lublin (1987); Obrazy jagodowe, Centre International d'Art Contemporain, Paryż (1983). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych m.in.: Urban Legend. Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej, Poznań (2009); Asia-Europa – Mediations (Mona Collection), Poznań (2007); MATCH Stadtlische Galerie Kubus, Hanower (2004); MMAC Festival in Tokyo No.9 (2002); Polish Art in Assen, Rood Voor Drenthe, Holandia (1993); 35 Salon Jeune Peinture, Grand Palais, Paryż (1985).

Piotr C. Kowalski (1951)
Dąbki I, 2001, 2008

olej, muszle, piasek, zapalniczka, płótno / 82 x 102 cm