44. Eugeniusz Minciel - XXX, 2010

    Jolanta Johnsson
    - Akt, 2001,

    Paulina Karpowicz
    - Sen II, 2004,

  sygn. p.g.: MINCIEL 2010, opisany na odwrocie: MINCIEL XXX PŁÓTNO, AKRYL, WERNIKS 2010

(ur. 1958 r.) zrealizował dyplom z malarstwa w 1985 r. na ASP we Wrocławu, w pracowni prof. W. Gołkowskiej. Autor wystaw indywidualnych: Galeria w Pasażu, Desa, Wrocław (1985); Galeria Teatru Stu, Kraków (1987); Do góry nogami, Galeria BWA, Wrocław (1989); Galeria Promocyjna, Warszawa (1990); Obrazy Łupane, Galeria BWA, Wrocław (1991); Galeria Gatic, Göteborg, Szwecja (1992); Państwowa Galeria Sztuki, Legnica (1992); Galeria BWA, Nowy Sącz (1993); Galeria Wzgórze Zamkowe; Lubin (1994); Galeria El, Elbląg (1996); Galeria na Odwachu, Wrocław (1996); Galeria BWA, Nowy Sącz (1996); Galeria na Odwachu, Wrocław (1998); Galeria Kameralna; Słupsk (1999); Galeria Promocyjna, Warszawa (2000); Galeria Dominique Lang, Dudelage, Luksemburg (2003); Galeria Doxa, Czeski Krumlov, Czechy (2003); Galeria BWA, Wrocław (2003); Galeria Na Solnym; Wrocław (2003); Galerie Drei Eichen, Emern, Niemcy (2006); Galeria Promocyjna, Warszawa (2009/10); Galeria BWA, Gorzów Wielkopolski (2012); 4 EMfabery, przestrzeń miejska, Wrocław (2012); Księżyce 2, Galeria Entropia, Wrocław (2012). Ma na koncie udział w ponad 80 wystawach zbiorowych, w tym kultowych już ekspozycji ekspresji lat 80. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Muzeum Narodowego w Warszawie.

Nr katalogowy: 44

Eugeniusz Minciel (1958)
XXX, 2010

akryl, werniks, płótno / 70 x 80 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

2 500 zł
597 EUR
826 USD

X Aukcja Sztuki Najnowszej

25 marca, 2014 r. godz. 19.00