38. Zdzisław Nitka - Deutschbaselitz. 1943, 2013

    Anna Waligórska
    - Salome 2, 2012,

    Bogna Gniazdowska
    - Owoce i warzywa, 2012,

  sygn. p.d. Z.Nitka '13, opisany na odwrocie: Z. Nitka "Deutschbaselitz, 1943" 2013

(ur. 1962 r.) studiował w PWSSP we Wrocławiu w pracowni prof. Jerzego Zyndwalewicza. W 1987 r. uzyskał dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. J. Hałasa i rozpoczyna pracę w uczelni jako jego asystent. Obecnie jest profesorem ASP we Wrocławiu. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych, przede wszystkim istotnych dla nurtu ekspresji m.in. Ekspresja lat 80., BWA, Sopot, (1986: Malarstwo, Galeria Test, Warszawa (1988); Arsenał 88’, Hala Gwardii, Warszawa (1988); Świeżo malowane, Galeria Zachęta, Warszawa (1988), Wild Thing, Swell Arts Centre, Oxford (1992); Noc, Galeria Zderzak, Kraków (1995); Eins von Hundert, DuMont-Kunsthalle, Kolonia (1998); Prace z lat 1985-1998, Arsenał, Poznań (1999); Młodzi czterdziestoletni, Ratusz miejski, Praga (2001); Expressions Polonaises, Gallery Maison 44, Bazylea (2006); Republika bananowa, Ekspresja lat 80., Wałbrzych, Szczecin, Poznań, Gdańsk (2008); Malarz Nitka, OKiS, Wrocław, Muzeum Śląskie, Katowice, CSW Łaźnia, Gdańsk (2008).

Nr katalogowy: 38

Zdzisław Nitka (1962)
Deutschbaselitz. 1943, 2013

olej, płótno / 60 x 80 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

2 000 zł
478 EUR
661 USD

X Aukcja Sztuki Najnowszej

25 marca, 2014 r. godz. 19.00