9. Weronika Siupka - Las II, 2006
(ur. 1977 r.) studia na ASPw Katowicach. Dyplom w 2003 r. zrealizowała na Kierunku Wzornictwo. Od tego roku pracuje w macierzystej uczelni. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007, 2009) i Marszałka Województwa Śląskiego (2007). Laureatka II nagrody Ogólnopolskiego konkursu projektowego Nowe Szaty Łazienki, ASP, Poznań (2002); I nagrody oraz nagrody honorowej Prezesa ZPAP konkursu Praca roku 2007, ZPAP, Katowice (2008); I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Pedagogów Plastyki, Rzeszów (2008). Autorka wystaw indywidualnych: Ślady przeszłości, Galeria Art Nova, Katowice (2007); Galeria Na Żywo Polskiego Radia, Katowice (2008, 2010); Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Oleśnica (2008); Galeria Fotografii, Świdnicki Ośrodek Kultury, Świdnica (2008).
Nr katalogowy: 9
Weronika Siupka (1977)
Las II, 2006
olej, płótno / 100 x 120 cm
sygn. p.d.: WERONIKA SIUPKA 2006
opisany na odwrocie: WERONIKA SIUPKA OBRAZ II - „ZATOKA LASU ZSTĘPUJE W RYTMIE /.../ TEN RYTM OBJAWIA MI CIEBIE, PRZEDWIOŚNIE, SŁOWO..." JP II „ZDUMIENIE" OLEJ 120X100 ROK: 2006
- Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR
600 zł
144 EUR
199 USD
X Aukcja Sztuki Najnowszej
25 marca, 2014 r. godz. 19.00