40. Ireneusz Walczak - Dom, 2012

    Bogna Gniazdowska
    - Owoce i warzywa, 2012,

    Dariusz Mlącki
    - Koperta, 2013,

  sygn. l.d. monogramem, opisany na odwrocie: IRENEUSZ WALCZAK OL/PŁ 140X61 cm 2012 "DOM"

(ur. 1961 r.) jest absolwentem Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, oddział w Katowicach. Pracuje w katowickiej uczelni od 1988 r. Prowadzi pracownię malarstwa na macierzystej uczelni. Laureat m.in. wyróżnienia na V Triennale z martwą naturą, BWA Sieradz (2009); nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Animals, Galeria MM Chorzów (2009); Grand Prix Praca Roku przyznawanego przez ZPAP Katowice (2008, 2006, 2004, 2003, 2002, 1997/98, 1992); wyróżnienia Muzyka w malarstwie, Galeria Obok, Tychy (2002); wyróżnienie na Jesiennym Salonie Sztuki, Ostrowiec Świętokrzyski (2002); nagrody Aqua Fons Vitae na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa, BWA Bydgoszcz (1999); nagrody konsula Austrii na Międzynarodowym Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1996); Grand Prix Bielska Jesień, Bielsko-Biała (1993); Nagrody Wojewody dla młodych twórców, Katowice (1993); Grand Prix - Konkurs Malarski im. R. Pomorskiego, Katowice (1998).

Nr katalogowy: 40

Ireneusz Walczak (1961)
Dom, 2012

olej, płótno / 140 x 61 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

1 800 zł
430 EUR
595 USD

X Aukcja Sztuki Najnowszej

25 marca, 2014 r. godz. 19.00