51. Urszula Wilk - bez tytułu, 1999-2009

    Justyna Strąk
    - bez tytułu, 2013,

    Katarzyna Zawierucha
    - z cyklu Sierściuchy 2, 2014,

(ur. 1959 r.) jest absolwentką ASP we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem w 1986 r. zrealizowała w pracowni prof. Z. Karpińskiego. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (1987, 1988, 2012) i The Pollock-Krasner Foundation (1995). W 1989 r. wyróżniona Nagrodą Główną na I Pokonkursowej Wystawie Malarstwa im. E. Gepperta. Ma w dorobku ponad 25 wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie m.in.: Galeria w Pasaz˙u, Wrocław (1987); Galeria BWA, Wrocław (1989, 1991); Galeria na Odwachu, Wrocław (1992); Mały Salon BWA, Nowy Sa?cz (1993); Galeria Wzgo´rze Zamkowe, Lubin (1993); Galeria Gojowy, Krefeld, Niemcy (1994); Galeria M, Oborniki S´la?skie (1994); Galeria Brama, Warszawa (1995); Smyke Galery, Archus, Dania (1995); Galeria Skalna, Strzelin (1995); Altes Amstgericht, Peterschagen, Niemcy (1996); Galeria na Odwachu, Wrocław (1996); Zamek Ksia?z˙a?t Brzeskich, Brzeg (1996); Galeria EL, Elbla?g (1996); Galeria BWA, Nowy Sa?cz (1997); Pan´stwowa Galeria Sztuki, Legnica (1997); Bałtycka Galeria Sztuki, Ustka (1999); Galerie 40, Wiesbaden, Niemcy (2001); Galerie Dominigue Lang; Luxemburg (2005); Galerie Drei Eichen, Emern, Niemcy (2008); Galerie Avec, Bordeaux, Francja (2008); Kos´cielak Gallery, Wrocław (2009); Polnar Galeria, Opole (2010); Galeria Skalna, Strzelin (2011); Linie, Shangyuan Art Muzeum, Pekin; Chiny (2012); Zdumiewaja?ca rozrzutnos´c´ natury w posługiwaniu sie? błe?kitem, Muzeum Miejskie Wrocławia (2013); Sonata na 4 pokoje i BŁE?KIT, Galeria Sztuki Najnowszej, Gorzo´w Wielkopolski (2013); Linie, Port Lotniczy, Wrocław (2013); Niewysłane listy z Pekinu, Entropia, Wrocław (2013).

Nr katalogowy: 51

Urszula Wilk (1959)
bez tytułu, 1999-2009

olej, werniks / 124 x 70 cm
sygn. l.d.: WILK \ '99
opisana na odwrocie: URSZULA WILK olej, werniks 1999-2009

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

1 300 zł
311 EUR
430 USD

X Aukcja Sztuki Najnowszej

25 marca, 2014 r. godz. 19.00