49. Zygmunt Menkes - Maki, ok. 1937

    Zygmunt Menkes
    - Kobieta we wnętrzu,

    Eugeniusz Geppert
    - Próba sił,

Oferowany obraz jest typowy dla wczesnej „amerykańskiej” twórczości artysty, pokazuje znakomity kunszt malarski i doskonałe wyczucie formy. Świetna kompozycja nadaje obrazowi wewnętrzną ekspresję i piękno. O jego niezwykłości decyduje nie tylko wirtuozeria warsztatowa, ale także specyficzny, emanujący z obrazu nastrój.

Nr katalogowy: 49

Zygmunt Menkes (1896 - 1986)
Maki, ok. 1937

olej, płótno / 81,5 x 61 cm
sygn. l.d.: Menkes

Cena wywoławcza:
65 000 zł
15 367 EUR
21 312 USD

Estymacja:
70 000 - 80 000 zł
16 549 - 18 913 EUR
22 951 - 26 230 USD

70 000 zł
16 549 EUR
22 951 USD