101. Longin Szmyd - Ola, 2013

    Adam Sikorski
    - Rozlana Twarz, 2008,

    Monika Walter
    - Paradiso Verde, 2013,

(ur. 1953 r.) ukończył Wydział Grafiki ASP w Krakowie oraz podyplomowe studium filmu Animowanego w PWSTiF w Łodzi. Zrealizował 35 filmów krótkometrażowych, w tym jeden film pełnometrażowy. Brał udział w licznych festiwalach filmowych, między innymi w Poznaniu, Krakowie, Oberhausen, Lille, Espinho, Rio de Janeiro. Za realizację filmów otrzymał m.in. dwa Poznańskie Koziołki; nagrodę Srebrny Tancerz w kategorii filmów animowanych w Huesca; Srebrną Kreskę w Krakowie i Grand Prix na festiwalu w Bratysławie oraz nagrody specjalne i wyróżnienia. Uprawia rysunek, grafikę warsztatową i użytkową.

Nr katalogowy: 101

Longin Szmyd (1953)
Ola, 2013

olej, płótno / 90x120 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

900 zł
216 EUR
296 USD