14. Henryk Laskowski - W ogrodach Luwru I

    Edyta Hul
    - Hydrofity 8, 2015

    Andrzej Cisowski
    - Trudna decyzja, 2015

(ur. 1951 r.) studiował w PWSSP w Poznaniu w latach 1972-1977, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni litografii prof. L. Mianowskiego oraz w pracowni malarstwa doc. J. Świtki. W latach 80. zajmował się grafiką wydawniczą, plakatem, ilustracją książkową, malarstwem. Rok 1981 zatrzymał go na przypadkowej emigracji we Francji. W Paryżu mieszkał do 1983 r. Ma na koncie udział w wielu wystawach kraju i zagranicą, w tym pokazy indywidualne m.in.: 3.Biennale Internationale de l’Image, Epinal, Francja (1975); Interdebiut’76 Międzynarodowy Przegląd Grafiki Studenckiej, Kraków (1976); Ogólnopolska Studencka Wystawa Malarstwa, Grafiki i Rzeźby, Warszawa (1977); 7. Bienal International del Deporte, Barcelona, Hiszpania (1979); Galerie Atelier 2, Paryż, Francja (1982); Muzeum Sportu, Warszawa (1990); Warszawska Dekada Sztuki (1992); Muzeum Wojska Polskiego, Warszawa (1994); Miejskie Centrum Kultury, Radom (1997); Dom Darmstadt, Płock (1998); Stara Pomarańczarnia, Warszawa (2000); Argonauci III Rzeczypospolitej, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Warszawa (2001); Warszawski Przegląd Sztuk Pięknych, DAP, Warszawa (2003); Galeria Składnica Sztuki , Warszawa (2007); Surrealiści Polscy, Galeria SD Panorama, Warszawa (2008); Widzialne, Niewidzialne, Płocka Galeria Sztuki (2009); Paris- L’Obsession – Obsesja, Paryż, Francja i Galeria SD Wilanów, Warszawa (2009); Galleria Poliedro, Trieste, Włochy (2010); Kunst aus Polen ,Stuttgart, Niemcy (2011); Galeria U, Warszawa (2011); Kobieta we wnętrzu, Galeria SD Wilanów, Warszawa (2013).

Nr katalogowy: 14

Henryk Laskowski (1951)
W ogrodach Luwru I, 2012

olej, płótno / 65 x 81 cm
opisany na odwrocie: H. LASKOWSKI/ „W OGRODACH LUWRU” I/ 2012/ A

Cena wywoławcza:
3 000 zł
672 EUR
725 USD

Estymacja:
4 000 - 6 000 zł
895 - 1 343 EUR
967 - 1 450 USD

XVI AUKCJA SZTUKI NAJNOWSZEJ

11 lutego, 2016 r. godz. 19.00