36. Sławomir Toman - Bez tytułu

    Agnieszka Kieliszczyk
    - Zaburzenia wzroku cmyk, 2008

    Kuba Bąkowski
    - TV Zero Zones (2004), 2005

Nie-ludzkie obrazy. Tomasz Bielak, Sławomir Toman, Galeria Beta 16, Warszawa 2016
Sławomir Toman – Suma rozłączna, BWA Galeria Zamojska, Zamość 2014
Zbliżenia, Galeria Lipowa 13, Lublin 2011

(ur. 1966 r.) w latach 1986-87 studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w pracowni prof. M. Hermana. W okresie 1995-97 przebywał na stypendium w Ecole Regionale de Beaux Arts w Rennes we Francji. Absolwent ASP w Krakowie. Dyplom zrealizował w pracowni prof. Wł. Kunza. Stypendysta Ministra Spraw Zagranicznych Francji (1995) i Ministra Kultury RP (2002). Od 1997 r. pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, aktualnie na stanowisku adiunkta. Tytuł doktora sztuki uzyskał w 2003 r. na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureat Nagrody Magazynu o Sztuce Arteon w 2001 roku. W 2003 r. nominowany do Paszportu Polityki. Pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Ma w swoim dorobku liczne wystawy indywidualne m.in. w Grodzkiej w Lublinie (2001), Otwartej Pracowni w Krakowie (2003, 2009), Galerii Karowej w Warszawie (2003), Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2005), Galerii Piekary w Poznaniu (2006), Galerii szyperska, Poznań (2010), Galerii Sztuki Farbiarnia na Pięknej w Warszawie (2010), Galerii Zachęty Lipowa 13, Lublin (2011). Jego prace znajdują się w zbiorach Galerii Piekary, Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, kolekcja galerii BWA w Sandomierzu oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Nr katalogowy: 36

Sławomir Toman (1966)
Bez tytułu, 2010

olej, płótno / 90 x 90 cm
opisany na odwrocie: Toman'S/ Bez tytułu/ 2010/ olej

Cena wywoławcza:
5 000 zł
1 119 EUR
1 208 USD

Estymacja:
7 000 - 10 000 zł
1 566 - 2 238 EUR
1 691 - 2 416 USD

5 500 zł
1 231 EUR
1 329 USD

XVI AUKCJA SZTUKI NAJNOWSZEJ

11 lutego, 2016 r. godz. 19.00