34. Anna Kostenko - ULTRA-VIOLET BLONDE (Z CYKLU: PERSONA - IV)

    Błażej Tomczak
    - WALDEN ŻÓŁTO-SZARY, 2014

    Artur Turalski
    - RÓŻA BŁĘKITNEJ DAMY, 2016

Urodzona w 1975 w Kijowie. Dyplom na Krakowskiej ASP na wydziale malarstwa z wyróżnieniem w 1998 roku pokazany na indywidualnej wystawie w Pałacu Sztuki TPSA w Krakowie z publikacją pierwszego katalogu. Od 1991 roku mieszka i pracuje w Krakowie, w latach 1999- 2005 mieszkała w Dublinie i Londynie oraz w Palmie na Majorce. W roku 1998 stypendystka prywatnego stypendium prof. Jana Szancenbacha na wyjazd studyjny do Paryża. Od 2015 roku wykładowca na podyplomowych studiach Rynek Sztuki. W latach 1999-2012 współpracowała objęta kontraktem na wyłączność z Galeria Jorgensen Fine Art (Dublin, Irlandia z filia w Londynie, UK), z która zrealizowała 5 wystaw solowych i liczne wystawy zbiorowe. Współpracowała i wystawiała również w Galerii Albemarle w Londynie, Galerią Opera w Paryżu i Singapurze. W Polsce mało znana ponieważ rozwój twórczy postępował we współpracy z galeriami za granicą, głównie z galerią Jorgensen Fine Art.

Artystka - malarka, od 20 lat zajmuje się wyłącznie pracą twórczą – malarstwo olejne, rysunek, techniki mieszane. W swoich pracach celebruje człowieka i jego odrębność kulturową. Zrealizowała liczne projekty malarskie i serie obrazów miedzy innymi Faces of Humanity, Motherhood, Celebration of a Person, a także cykle pejzaży i portrety miast.

Obraz przedstawiany na aukcji pochodzi z ostatniego projektu pt. Persona obejmującego duże portrety ludzi różnych ras, narodowości etnicznej, wieku i płci.

Nr katalogowy: 34

Anna Kostenko (1975)
ULTRA-VIOLET BLONDE (Z CYKLU: PERSONA - IV), 2016

akryl, olej, płótno / 100 x 100 cm
opisany na odwrocie: ANNA KOSTENKO 2016/ „ultra-Violet Blonde”/ z cyklu PERSONA – IV/ akryl/ olej na płótnie/ 100 x 100 cm

Cena wywoławcza:
3 000 zł
697 EUR
786 USD

Estymacja:
4 000 - 6 000 zł
929 - 1 393 EUR
1 048 - 1 571 USD

5 000 zł
1 161 EUR
1 309 USD

XVII Aukcja Sztuki Najnowszej

15 września, 2016 r. godz. 19.00