72. Andrzej Kreutz-Majewski - MAKI

    Teresa Pągowska
    - DZIEŃ 7,

    Ján Kudlička
    - PEJZAŻOPARTYTURA, 2016

Andrzej Kreutz-Majewski. Malarstwo, Warszawa, 1999, il. 36.

Andrzej Kreutz Majewski to światowej sławy scenograf, malarz i pedagog. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie. Debiutował w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (1959). W 1966 r. otrzymał nominację na stanowisko naczelnego scenografa Teatru Wielkiego w Warszawie, którą pełnił do 2005 r. W tym czasie zaczęła się jego wielka międzynarodowa kariera i trwająca do dziś współpraca z czołowymi teatrami operowymi świata. Najbardziej znaczące realizacje zagraniczne artysty miały miejsce w Operze w Kolonii, Covent Garden, Operze Hamburskiej, Operze Paryskiej i na Festiwalu w Salzburgu, Metropolitan Opera, Burgertheater w Wiedniu.

Nr katalogowy: 72

Andrzej Kreutz-Majewski (1936 - 2011)
MAKI, 1998

akryl, olej, płótno / 70 x 50 cm
p.d.: Andrzej Kreutz-Majewski

Cena wywoławcza:
25 000 zł
5 953 EUR
6 632 USD

Estymacja:
30 000 - 35 000 zł ●
7 143 - 8 334 EUR
7 958 - 9 284 USD

45 000 zł
10 715 EUR
11 937 USD

23 MAJA 2017

23 maja, 2017 r. godz. 19.00

28 kwietnia - 23 maja 2017 r.