31. Zygmunt Menkes - Martwa natura z ananasem

    Zygmunt Menkes
    - KRÓL DAWID,

    Włodzimierz Terlikowski
    - PEJZAŻ WŁOSKI,

Sygn. p.d. Menkes  Malarstwo Zygmunta Menkesa wywodzi się z kręgu Ecole de Paris i kojarzone jest z nurtem ekspresyjnego koloryzmu. W początkowej fazie sztuka Menkesa bliska była estetyce fowizmu. W repertuarze malarskim miał kompozycje figuralne, portrety, akty i pejzaże. Do ulubionych tematów należały też martwe natury, które były dla artysty szczególnie ważnym polem eksperymentów formalnych.

Nr katalogowy: 31

Zygmunt Menkes (1896 - 1986)
Martwa natura z ananasem

Olej, płótno / 65 x 55 cm

Cena wywoławcza:
50 000 zł
11 765 EUR
14 045 USD

Estymacja:
60 000 - 80 000 zł ●
14 118 - 18 824 EUR
16 854 - 22 472 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 29 MAJA 2018

29 maja 2018 r. godz. 19.00

8 - 29 maja, 2018 r.