31. Zygmunt Menkes - Martwa natura z ananasem
Sygn. p.d. Menkes
Malarstwo Zygmunta Menkesa wywodzi się z kręgu Ecole de Paris i kojarzone jest z nurtem ekspresyjnego koloryzmu. W początkowej fazie sztuka Menkesa bliska była estetyce fowizmu. W repertuarze malarskim miał kompozycje figuralne, portrety, akty i pejzaże. Do ulubionych tematów należały też martwe natury, które były dla artysty szczególnie ważnym polem eksperymentów formalnych.
Nr katalogowy: 31
Zygmunt Menkes (1896 - 1986)
Martwa natura z ananasem
Olej, płótno / 65 x 55 cm
- Cena wywoławcza:
50 000 zł
11 765 EUR
14 045 USD
- Estymacja:
60 000 - 80 000 zł ●
14 118 - 18 824 EUR
16 854 - 22 472 USD
AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 29 MAJA 2018
29 maja 2018 r. godz. 19.00
8 - 29 maja, 2018 r.