5. Władysław Bakałowicz - GRA W KOŚCI

    Jan Piotr Norblin
    - Scena batalistyczna / Scena przed karczmą,

    Władysław Bakałowicz
    - NAPOLEON POD MOSKWĄ (SCENA Z KAMPANII ROSYJSKIEJ),

Po studiach w akademii osiadł na stałe w Paryżu, gdzie zdobył popularność i uznanie jako malarz scen historycznych i rodzajowych. Wystawiał je na Salonach paryskich i w miastach prowincjonalnych dzięki czemu bardzo często dostawał nagrody i zdobywał kupców. Miał wystawy w wielu miastach w kraju (Zachęta, Salon Krywulta, TPSP) oraz za granicą (Bruksela, Berlin, Wiedeń, Nowy Jork, Londyn). W swoim dorobku ma wiele subtelnych przedstawień pięknych kobiet oraz bogatych kompozycyjnie scen we wnętrzach. Doskonałe opanowanie warsztatu malarskiego sprawiało, że z upodobaniem odtwarzał każdy detal otoczenia, w którym znajdowali się jego modele, różnicował powierzchnie drogocennych przedmiotów i tkanin, umiejętnie rozkładał światła i cienie.
Prezentowany obraz ukazuje scenę gry w kości. Rozbudowana wielofi - guralna kompozycja wprowadza widza w świat obyczajów francuskiej arystokracji doby późnego renesansu, ulubionego tematu artysty. Maestria techniczna pracy, teatralność ujęcia pozwala obserwatorowi niemalże poczuć atmosferę radosnej zabawy

Proweniencja

Londyn, galeria Frost&Reed

Nr katalogowy: 5

Władysław Bakałowicz (1833 - 1904)
GRA W KOŚCI

olej, płótno / 54 x 73 cm
sygn. p.d.: Bakalowicz Paris na odwrocie nalepka wystawiennicza galerii Frost&Reed, Londyn

Cena wywoławcza:
80 000 zł
18 824 EUR
22 472 USD

Estymacja:
90 000 - 120 000 zł
21 177 - 28 236 EUR
25 281 - 33 708 USD

87 000 zł
20 471 EUR
24 439 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 29 MAJA 2018

29 maja 2018 r. godz. 19.00

8 - 29 maja, 2018 r.