15. Konrad Krzyżanowski - Pejzaż

    Jacek Malczewski
    - Portret w jesiennym słońcu, 1916,

    Wlastimil Hofman
    - Madonna Sierotek, 1922,

Konrad Krzyżanowski był malarzem, zajmował się ilustratorstwem, projektował witraże. Znany głównie jako portrecista wybitnych osobowości środowiska inteligencji. Tworzył też ekspresyjne i soczyste w barwie pejzaże. W latach 1904-09 był profesorem warszawskiej SSP, 1917-18 polskiej SSP w Kijowie, a w 1918 roku otworzył w Warszawie prywatną szkołę malarstwa.

Nr katalogowy: 15

Konrad Krzyżanowski (1872 - 1922)
Pejzaż

olej, deska / 30,8 x 23,5 cm
sygn. p.g.: K.Krzyżanowski

Estymacja:
80 000 - 100 000 zł
18 019 - 22 523 EUR
19 802 - 24 753 USD

80 000 zł*
18 019 EUR
19 802 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 2 CZERWCA 2020

2 czerwca 2020. godz. 19.00

15 maja - 2 czerwca 2020 r.