30. Grzegorz Bienias - Bez tytułu, z cyklu: Torsy

    Zbigniew Gorlak
    - Piramida, 1998,

    Teresa Miszkin
    - Uwikłania, 1997/98,

Urodził się 1958 roku we Włocławku. W latach 1978-1983 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1983 roku jest zatrudniony na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, obecnie na stanowisku profesora. Od 1996 prowadzi pracownię rysunku na Wydziale Malarstwa. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Jest autorem ponad 50 wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje w Krakowie. W latach 1986, 2006 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2005 otrzymał stypendium Fundacji Pollock-Krasner. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Nr katalogowy: 30

Grzegorz Bienias (1958)
Bez tytułu, z cyklu: Torsy

olej, akryl, płótno / 130 x 170 cm
sygn. p.d: Bienias oraz na odwrocie: BIENIAS GRZEGORZ KRAKOW SIEMIERADZKIEGO 15/5 z cyklu „TORSY" 170x130 cm. olej,akryl

Estymacja:
18 000 - 20 000 zł
4 009 - 4 455 EUR
4 919 - 5 465 USD

15 000 zł
3 341 EUR
4 099 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia