38. Zygmunt Menkes - Kobieta w fotelu, przed 1950

    Roman Kramsztyk
    - Pejzaż z la Rochelle, lata 30. XX w.,

    Zygmunt Menkes
    - Martwa natura z melonem,

Proweniencja

USA, kolekcja prywatna
Nowy Jork, Tepper Galleries (2002)
Nowy Jork (Riverdale), kolekcja Ireny Stern
własność artysty

Nowy Jork, National Accademie Galeries, Audubon Artists 8th Annual Exhibition, 27.04-17.05.1950

Nr katalogowy: 38

Zygmunt Menkes (1896 - 1986)
Kobieta w fotelu, przed 1950

olej, płótno / 96,7 x 76 cm
sygn. p.d.: Menkes
na odwrocie etykieta wystawowa National Academy Galleries z Nowego Jorku

Estymacja:
120 000 - 160 000 zł ●
26 432 - 35 243 EUR
32 086 - 42 781 USD

115 000 zł*
25 331 EUR
30 749 USD