117. Andrzej Szewczenko - Marylin Monroe, 2006

    Andrzej Paruzel
    - Zupa i marchewka z groszkiem, 2016,

Andrzej Szewczenko skończył Warszawską Akademię Sztuk Pięknych u profesora Zbigniewa Gostomskiego. Zanim poświęcił się całkowicie malarstwu, pracował jako grafik i ilustrator w piśmie „Playboy”. Głównym tematem malarskich dzieł Szewczenki są postacie XX wieku takie jak Marylin Monroe, Ameli Earhart czy Ignacy Witkiewicz.

Nr katalogowy: 117

Andrzej Szewczenko (1963)
Marylin Monroe, 2006

olej, płótno / 140 x 114 cm
sygn. na odwrocie: ANDRZEJ SZEWCZENKO 'M.M.'54' 140x114 2006

Estymacja:
20 000 - 30 000 zł ●
4 406 - 6 608 EUR
5 348 - 8 022 USD