40. Joanna Kaiser - Pawilon magnetyczny

    Zbigniew Nowicki
    - Logopeda na wakacjach, 2017,

    Joanna Trzcińska
    - Bez tytułu (Akt), 2017,

Jestem trzecim pokoleniem nauczycieli w mojej rodzinie, uważam jednak, że sztuki nie można „uczyć” w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Pomijając absolutne początki, kiedy ćwiczy się techniczną sprawność i manualne umiejętności, zadaniem szkoły artystycznej jest tak naprawdę coś innego. Akademia powinna być czymś w rodzaju elitarnego klubu, gdzie młodzi ludzie mają szansę (czasem po raz pierwszy w życiu) spotkać podobnych sobie, poczuć się bezpiecznie, mieć czas i przestrzeń na znalezienie swojego głosu. To proces wymagający od nauczyciela bycia wspierającym obserwatorem, uważnym słuchaczem o dużej intuicji, potrafiącym zadać we właściwym momencie odpowiednie pytanie. Na szczęście nie istnieje gotowe równanie na udane dzieło sztuki; za każdym razem, z każdym studentem odkrywamy ten fenomen od nowa.

- Joanna Kaiser

Urodziła się w1967 w Krakowie. W latach 1986-1991 Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w rodzinnym mieście. Od ukończenia studiów pracowała na macierzystym wydziale, obecnie jako prof. ASP, prowadząc pracownię rysunku. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek.

W latach 2000/2001 przebywała w USA na Stypendium Fulbrighta. W latach 1991-2004 należała neoekspresjonistycznej grupy artystycznej Trzy Oczy. Miała 13 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Brała udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w Polsce, Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Australii, Francji, USA i in. Jej prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, w Benton Museum, University of Connecticut, USA oraz w Kate Kollwitz Museum, Berlin.

Nr katalogowy: 40

Joanna Kaiser (1967)
Pawilon magnetyczny

olej, płótno / 140 x 140 cm
sygn. l.d.: KAISER oraz na odwrocie: „PAWILON MAGNETYCZNY" JOANNA KAISER

Estymacja:
5 000 - 7 000 zł
1 117 - 1 563 EUR
1 363 - 1 908 USD

5 000 zł
1 117 EUR
1 363 USD

Aukcja Akademicy Współczesności

22 czerwca godz. 19.00

8 czerwca – 22 czerwca