61. Monika Shaded - Skały I, 2020

    Paulina Wojnar
    - Geometric 012, 2021,

    Jarosław Borek
    - The Ring, 2018,

Przy wejściu do rektoratu mojej uczelni (Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu) znajduje się specjalne miejsce, nazwane przeze mnie „Ścianą Płaczu”. Umieszczono na niej zdjęcia zmarłych artystów i pedagogów naszej Akademii, zarówno tych, o których uczyłam się na zajęciach z historii sztuki, jak również wspaniałych wykładowców, z którymi miałam kontakt, a także moich przyjaciół. Mogłabym pisać o nich wiele. Zwłaszcza teraz, z dystansu czasowego, bardziej doceniam wartość tych relacji. Zawsze, kiedy przechodzę obok, to miejsce zmusza mnie do zatrzymania się i refleksji nad zagadnieniami wpływu i ciągłości. Gdy patrzę na fotografie, czuję nie tylko wdzięczność za ich pracę artystyczną, zaangażowanie w kształtowanie przyszłych adeptów sztuki, lecz także odpowiedzialność o kontynuację dzieła. Sztafeta wciąż trwa i to chyba dla mnie oznacza „bycie akademikiem”.

- Monika Shaded

Urodziła się w 1983 roku w Ciechanowie. W 2008 roku ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu – Wydział Edukacji Artystycznej w zakresie krytyki, promocji oraz pedagogiki sztuki. W tym samym roku obroniła dyplom z malarstwa z wyróżnieniem pod tytułem Bliżej Nieba zrealizowany pod kierunkiem prof. Józefa Walczaka. W roku 2013 uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej – sztuki piękne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na podstawie pracy pod tytułem Zaszyfrowany pamiętnik, której promotorem był prof. Marek Przybył. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w VIII Pracowni Malarstwa (UAP). Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i za granicą.

Nr katalogowy: 61

Monika Shaded (1983)
Skały I, 2020

olej, płótno / 90 x 200 cm
sygn. na odwrocie: MONIKA SHADED „SKAŁY I" 2020 mshaded

Estymacja:
9 000 - 12 000 zł
2 009 - 2 679 EUR
2 453 - 3 270 USD

8 000 zł*
1 786 EUR
2 180 USD

Aukcja Akademicy Współczesności

22 czerwca godz. 19.00

8 czerwca – 22 czerwca