25. Tadeusz Styka - Lew i lwica

    Jerzy Kossak
    - Polowanie par force, 1930,

    Eligiusz Niewiadomski
    - Portret Pani Niewiadomskiej, 1917,

Młody Tadeusz Styka zdobywa z każdym rokiem nowe uznanie, jest już od kilku lat „sobą”, ma swą markę, już coraz mniej mówi się, że jest uczniem swojego ojca i Hennera, ma już swoją własną fizyognomię, idzie naprzód, jest już poważnym portrecistą, malarzem życia lwów i kompozytorem szukającym własnej formy i treści, o cechach artystycznych niezawodnych.

(„Sztuka”, Lwów 1912, zeszyt 1, rok II, s. 110.)

Proweniencja

Auktionshaus Zofingen, aukcja 17.04.2021, poz. 1881

Nr katalogowy: 25

Tadeusz Styka (1889 - 1954)
Lew i lwica

olej, tektura / 60 x 80 cm
sygn. p.d.: TADE STYKA

Estymacja:
65 000 - 75 000 zł ●
14 070 - 16 234 EUR
16 415 - 18 940 USD

68 000 zł
14 719 EUR
17 172 USD