71. Paulina Wojnar - Geometric 013, 2021

    Kamil Kocurek
    - Transport, 2015,

Paulina Wojnar (ur. 1993 r.) - malarka, scenograf i kostiumograf.

Od 2018 roku pracuje w Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi na stanowisku Asystenta Profesora Akademickiego, obecnie w Instytucie Architektury Wnętrz. Malarstwo jest dla niej osobistą relacją pomiędzy wrażliwością na kolor i kształt oraz odwagą do pokazywania własnej interpretacji rzeczywistości. Te wartości wykorzystuje również w swoich działaniach scenograficznych i kostiumowych w teatrach oraz filmach.

Przedstawiony na Aukcji obraz pochodzi z cyklu Geometric i jest jednym z najnowszych w wciąż ewoluującej drodze artystycznej malarki. Artystka skupia się w nim na interakcji plam kolorystycznych z liniami tworząc kompozycje inspirowane architekturą.

2020 – Nominacja do ogólnoświatowej wystawy World Art Dubai (cykl obrazów Geometric).
2019 – II kostiumograf w Teatrze Telewizji Dzień Gniewu w reż. J. Raginisa – Królikiewicza. Telewizja Polska S.A. TVP1
2018 – Nominacja do Nagrody Scenograficznej im. Jerzego Moskala 2018 oraz udział w wystawie Wymiary scenografii w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Nr katalogowy: 71

Paulina Wojnar (1993)
Geometric 013, 2021

olej, płótno / 100 x 90 cm
sygn. p.d.: 2021 Wojnar oraz na odwrocie: Paulina Wojnar „Geometric 013" 2021 POLAND

Estymacja:
3 000 - 4 000 zł
661 - 882 EUR
749 - 998 USD

4 000 zł
882 EUR
998 USD

Akademicy Współczesności: Mistrz – Uczeń

25 stycznia 2022 r. godz. 19.00

13 – 25 stycznia 2022 r.

e-mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 22 628 13 67