98. Wacław Gawlik - Bez tytułu, 1990

    Anna Podlewska-Polit
    - Bez tytułu, 2022,

    Paweł Kałużyński
    - Tu jestem, 2022,

Urodzony w 1958 roku w Krakowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie gdzie w 1986 uzyskał dyplom w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. W następnych latach artysta uczestniczył m. in. w XV Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie 1988 (wyróżnienie), Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Rafała Pomorskiego w Katowicach 1989 (I nagroda), wystawie „Widzenia malarskie” w Krakowie 1989 (I nagroda Ministra Kultury i Sztuki), wystawie „Bielska Jesień” w Bielsku-Białej 1992 (II nagroda). W 1993 miał indywidualną wystawę w Starmach Gallery w Krakowie. Od 1987 pracuje w macierzystej uczelni prowadząc zajęcia z Liternictwa dla studentów Wydziału Rzeźby i Malarstwa.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką komputerową. Maluje kompozycje abstrakcyjne, zbudowane z form o nieregularnych, lecz zdecydowanych kształtach, rozmieszczonych na białych tłach. Formy te odznaczają się oryginalną, zróżnicowaną fakturą i subtelnymi efektami kolorystycznymi.

Nr katalogowy: 98

Wacław Gawlik (1958)
Bez tytułu, 1990

olej, płótno / 112 x 141 cm
sygn. i opisany na odwrociu: GAWLIK '90 / 112 x 141 cm

Estymacja:
12 000 - 15 000 zł ●
2 527 - 3 158 EUR
2 673 - 3 341 USD

10 000 zł
2 106 EUR
2 228 USD

Aukcja Dzieł Sztuki 14 marca 2023

wtorek, 14 marca 2023, o godz. 19.00

24 lutego - 14 marca 2023 r.